Šalamoun Lenka L.M.

LPfoto

Zbraslav, 2007

 

Lenka Ludmila Marie Šalamoun je advokátkou, zkušenou mediátorkou, rozhodkyní Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR v Praze. Vede od roku 2016 Advokátní a mediační kancelář Šalamoun a Partners. Je předsedkyní správní rady ESI.

 

Profesní zkušenosti

Lenka Šalamoun získala doktorát práv v oboru mezinárodní právo a teorie práva roce 1989  na Právnické fakultě Univerzity Karlově v Praze. Na VŠE, Fakultě mezinárodních vztahů, obdržela v roce 2003 titul Ph.D. Je zapsána v seznamu advokátů České advokátní komory a na seznamu rozhodců Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR.  V seznamu Ministerstva spravedlnosti ČR je vedena jako rozhodce pro spotřebitelské spory. Mediaci se věnuje aktivně od studentských let, tj. přes 20 let, přesto mediační služby záměrně neposkytuje jako tzv. "zapsaný mediátor" ve smyslu zákona č. 202/2012 Sb., o mediace. 

 

V letech 2008 – 2009 zastávala funkci ředitelky Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně a je stále považována za jednoho z předních odborníků na oblast mediace a řešení mezinárodních rodinných sporů včetně tzv. mezinárodních únosů dětí. Z jejího podnětu se mediace a mediační pomoc stala nedílnou součástí práce ÚMPOD, tzv. ústředního orgánu ve smyslu příslušných haagských úmluv (central authority under Haag Convention). K uznání mediace jako vhodného nástroje pro prevenci a řešení mezinárodních rodinných sporů aktivně napomáhala i na evropské a celosvětové úrovni v rámci různých konferencí, seminářů, setkání a práce v mezinárodních organizacích, např. GEMME, CIMJ anebo ENCP. 

 

Kontaktní spojení: 

www.advokat-salamoun.cz

Email:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Tel: 604 243 674 (pondělí - pátek)

 

Stránky navštívilo
Dnes:0
Za týden:3
Celkem:1168